11 січня 2023

20 грудня 2022 року в рамках проєкту ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH EUGreeCon програми ЄС Еразмус+ напряму напряму Жана Моне згідно Грантової угоди № 101047527 відбувся семінар на тему: «The new challenges and opportunities for the EU consumers empowerment brought about by the green and digital transitions».

Організатори:

• представники Сумського державного університету (м. Суми) проф. Костянтин Дядюра (факультет ТеСЕТ), доц. Людмила Гребеник (Медичний інститут)
  • Червоноградська районна рада Львівської області.

Семінар проведено для представників органів державної влади, Державної Служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, торгово-промислової палати України, громадських організацій, організацій споживачів та пересічних споживачів.

У семінарі прийняли участь представники:

• Сокальської об’єднаної територіальної громади;
  • Белзької об’єднаної територіальної громади;
  • Великомостівської об’єднаної територіальної громади;
  • Червоноградської об’єднаної територіальної громади;
  • Лопатинської об’єднаної територіальної громади;
  • Добротвірської об’єднаної територіальної громади;
  • Радехівської об’єднаної територіальної громади.

В рамках проведення заходу була розглянута така тема, як права бізнесу і споживачів в територіальних громадах України під час війни та післявоєнного відновлення. Зокрема були доповіді на теми:

• Програми грантової підтримки бізнесу в Україні;
  • Релокація бізнесу на Захід України;
  • Податкова практика під час воєнного стану;
  • Фінансування бізнесу під час війни;
  • Особливості проведення перевірок бізнесу;
  • Особливості здійснення закупівель;
  • Процес інтеграції України в Євросоюз у найближчому майбутньому;
  • Робота торгово-промислової палати України з підтримки бізнесу в умовах воєнного стану;
  • Створення центрів управління проєктами територіальних громад; досвід виконання проєктів Червоноградської районної ради;
  • Перспективи післявоєнної зеленої відбудови Україні;
  • Адаптація національної системи захисту прав споживачів відповідно до законодавства Європейського Союзу.

З деталями події можна ознайомитись на сайті громадської організації CSAET, яка забезпечувала інформаційно-технічну підтримку.