Новини

29 лютого 2024 р. відбувся круглий стіл для студентів-учасників щорічної літньої школи за спеціальністю «Біомедична інженерія», організованої на базі Національного університету «Одеська політехніка» (м. Одеса, Україна).

Порядок денний - Європейська Зелена угода. Нова хімічна стратегія створення безтоксичного навколишнього середовища. Наноматеріали в REACH і CLP.

26 лютого 2024 р. доц. проф. Гребеник Л.І. прочитала лекцію для англомовних студентів 2 курсу медичного інституту СумДУ. Тема лекції: «Безпека нанотехнологій в медицині». Лекція містила матеріал щодо безпечного використання наноматеріалів у медичних цілях. Основні питання лекції: основні цілі Європейської зеленої угоди, наночастинки природного та штучного походження, безпечне використання наноматеріалів у медицині, наночастинки для доставки ліків, методи оцінки безпеки наноматеріалів. Ця лекція була прочитана в рамках реалізації програми фінансування ЄС ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH 101047940 «Відповідальний розвиток нанобезпеки як внесок у Європейську зелену угоду»

20 лютого 2024 р. в рамках професійно-практичної підготовки здобувачів вищої освіти, які навчаються за спеціальностями «131 Прикладна механіка» (ОПП «Технології машинобудування», ОПП «Комп’ютерний інжиніринг в механіці») та «133 Галузеве машинобудування» (ОПП «Металорізальні верстати та системи») за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти на базі АТ «Сумський завод «Насосенергомаш» головним технологом, начальником відділу головного технологу, членом Експертної ради роботодавців спеціальностей «131 Прикладна механіка» та «133 Галузеве машинобудування» Павлом ЛИЗОГУБОМ та в.о. заступника головного технолога Дмитром ТУРЧИНИМ було проведено лекцію-екскурсію на тему «Автоматизовані засоби балансування роторів».

Під час лекції були розглянуті поняття та сутність статичного та динамічного балансування, будова та принцип дії, особливості експлуатації горизонтальних балансувальних верстатів SCHENCK та HOFFMANN.

Вітаємо інтернаціональний авторський колектив у складі зав. кафедри ТМВІ Віталія ІВАНОВА, доцента кафедри ТМВІ Артема ЄВТУХОВА, проф. кафедри КМ ім. В. Марцинковського Івана ПАВЛЕНКА та доцента Юстини ТРОЯНОВСЬКОЇ (факультет механічної інженерії, Познанський технологічний університет, Польща) з перемогою у конкурсі «Педагогічні інновації СумДУ» у 2023 році.

Програма віртуальної міжнародної академічної мобільності під назвою «Manufacturing: Advanced Materials and Cutting-Edge Technologies» успішно завершилася на факультеті ТеСЕТ. Ця програма, спільно організована кафедрами ТМВІ та ПМ і ТКМ, надала студентам та аспірантам унікальну можливість прослухати лекції від відомих викладачів та науковців з Poznań University of Technology, Technical University of Košice, Otto von Guericke University Magdeburg та Sumy State University.

Вітаємо викладачів кафедри ТМВІ, які високо оцінені здобувачами вищої освіти щодо якості організації освітньої діяльності при вивченні навчальних дисциплін за підсумками конкурсу «Кращий викладач очима студентів» СумДУ в 2022 – 2023 н.р. Так, дипломом I ступеня будуть нагороджені: к.т.н., доцент Артем ЄВТУХОВ, к.т.н., доцент Іван ДЕГТЯРЬОВ, к.т.н., старший викладач Анна НЕШТА; дипломом II ступеня – к.т.н., старший викладач Андрій ДОВГОПОЛОВ.

Бажаємо нашим колегам подальших успіхів у професійній діяльності та наснаги у виконанні почесної місії викладача!

26 та 27 грудня 2023 р. відбулися захисти кваліфікаційних робіт магістрів спеціальності 131 «Прикладна механіка», освітньої програми «Технології машинобудування».

Низку кваліфікаційних робіт було підготовлено під подвійним керівництвом з викладачами закордонних ЗВО-партнерів.

21 грудня 2023 р. в рамках викладання дисципліни «Наукові основи складання машин» на ТОВ «Укрнафтозапчастина» (м. Суми) під керівництвом доцентів кафедри ТМВІ Артема ЄВТУХОВА, Івана ДЕГТЯРЬОВА та оператора балансувального стенда Миколи ХРЯПІНА були проведені лабораторні заняття для здобувачів кафедри ТМВІ, які навчаються за освітньою програмою «Технології машинобудування» (другий (магістерський) рівень вищої освіти). Під час проведення занять зокрема обговорювались питання реалізації технологій динамічного балансування роторів з використанням автоматизованих систем, будова та принцип дії балансувального стенда.

7 грудня 2023 року проф. Віталій ІВАНОВ, завідувач кафедри технології машинобудування, верстатів та інструментів прийняв участь у щорічній зустрічі представників провідних промислових підприємств Пльзенського регіону, організованої д-ром Міланом ЕДЛ, регіональним менеджером RIS3 (Research and Innovation Strategies for Smart Specialisation).

Зокрема, були проведені перемовини із віце-губернатором Petr VANKA та представниками компаній “ZF Engineering Pilsen” Mathias EICKHOFF, “Škoda Electric a.s.” Ladislav SOBOTKA, а також «Safran Cabin» Martin STEFANAK щодо можливостей стажування студентів та працевлаштування випускників СумДУ і шляхів подальшої наукової співпраці.

На персональне запрошення Кирила КАСАЄВА, виконавчого директора компанії TechInn, проф. Віталій ІВАНОВ разом із проф. Іваном ПАВЛЕНКО та доц. Христиною БЕРЛАДІР відвідали компанію, ознайомилися з інноваційними промисловими рішеннями для галузей транспорту та машинобудування та обговорили можливі варіанти співробітництва у науці та підготовці інженерних кадрів. Проф. Віталій ІВАНОВ презентував розробки у галузі доповненої та віртуальної реальності, а також ідеї щодо застосування смарт-технологій для промисловості.