Дата публікації:
15 вересня 2022
Кількість переглядів:
198
Поділитися:

В рамках спільного чеського проекту «Підвищення потенціалу аспірантів для якісного дослідження в Україні» оголошено набір на віртуальний клас з грантів, конкурс міні-грантів та навчальний візит до м. Прага з метою участі в літній школі та турі.

Команда проекту рада оголосити конкурс міні-грантів для дослідницьких груп аспірантів/молодих дослідників у рамках проекту «Підвищення потенціалу аспірантів для якісного дослідження в Україні» (серпень-грудень 2022), що фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки. Молоді вчені (аспіранти) можуть подати заявку на отримання гранту на свою дослідницьку діяльність у мультидисциплінарних наукових колективах.

Гранти призначені для підтримки молодих дослідників у їх науковому розвитку, відтак комітет буде використовувати такі критерії оцінки поданих заявок:

  • мінімум один член команди завершив віртуальний курс нашого проекту «Практичні інструменти досліджень, фінансованих грантом» або «Академічна англійська»;
  • унікальність вирішеної проблеми та самої проектної пропозиції;
  • реалістичність цілей/запланованих результатів проекту, значення впливу проекту;
  • підхід до вирішення проблеми;
  • перспективи співпраці з Чеським університетом природничих наук в Празі;
  • співпраця між університетами консорціуму (СумДУ, ДДАЕУ, СНАУ, ПНУ, Чернігівська політехніка);
  • адекватність запитуваних фінансових витрат;
  • заплановані результати проекту.

Критерії оцінки проекту (заявки на гранти) встановлені як ті, що надають перевагу:

  • буде забезпечена принаймні співпраця двох університетів;
  • результати дослідження будуть оприлюднені у науковій публікації;
  • команда складається з аспірантів, але рекомендована наукова консультація старших колег.

Інструкції щодо конкурсу та шаблон проектної пропозиції (загалом до 5 сторінок) можна завантажити за посиланням. Будь ласка, використовуйте лише надану форму заявки. Мова проектних заявок та виконання проекту - англійська.

Максимальний розмір гранту для команди - 33 500 чеських крон. Повинен бути наданий детальний розрахунок та обґрунтування необхідних витрат і може включати витрати на гонорар дослідників, закупку необхідних дослідницьких матеріалів, проїзд, проживання та добові. Вкажіть ці пункти для кожної людини в команді та для кожного виду діяльності. Після реалізації проекту кожна стаття витрат повинна бути підтверджена оригінальною документацією, напр. квитанції, квитки, посадкові талони тощо.

Кінцевий термін подання заявки (проектних пропозицій) в електронній формі - 25.09.2022 до 23:59 (CET) - електронна версія на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Заявки, подані після встановленого терміну, або заявки, що не витримають усіх формальних вимог, не вважатимуться прийнятними для участі у конкурсі.

Результати відбору будуть оголошені 28.09.2022. Період реалізації грантового проекту: 29.09 - 29.11.2022. Звітування за виконання проекту – 30.11.2022.

Увага! В рамках проекту паралельно заплановано ряд інших заходів, корисних для участі: завершується онлайн курс англійської для якісних досліджень, закінчується набір на віртуальний клас про гранти для досліджень (посилання на гугл форму для реєстрації доступне за посиланням), а кращі випускники обох курсів будуть запрошені до участі в літній школі та навчальному візиті в м. Прага (Чеська Республіка). Всі учасники будуть відзначені відповідними сертифікатами. Завершиться проект міжнародною конференцією в листопаді з публікацією тез.

* Проєкт розвитку «Підвищення потенціалу аспірантів для якісного дослідження в Україні» (серпень-грудень 2022) фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки. Проект започатковано Чеським університетом природничих наук у Празі (Чехія) та Сумським державним університетом у консорціумі з іншими 4 українськими університетами: Дніпровським державним аграрно-економічним університетом, Сумським національним аграрним університетом, Польським національним університетом та Чернігівською політехнікою. Національний університет ім. Керівник проекту з чеської сторони – Давид Херак, доктор, професор, факультет інженерії. Координатором проекту з української сторони для Сумського державного університету є к.е.н. наук, доцент Оксана Замора, кафедра міжнародних економічних відносин ННІ БІЕМ.