Дата публікації:
16 травня 2022
Кількість переглядів:
26
Поділитися:

Завершилося стажування студентів та аспірантів у Тренчинському університеті Олександра Дубчека. Нажаль на цей період припало чимало випробувань для усих нас, але це не завадило здобувачам освіти завершити стажування.
За підтримку здобувачів освіти кафедра ТМВІ висловлює щиру подяку ЗВО-партнеру в особі ректора Тренчинського університету Олександра Дубчека doc. Ing. Jozef HABÁNIK, PhD., декана факультету промислових технологій Prof. Ing. Darina ONDRUŠOVÁ, PhD., а також координатора Erasmus-офiсу Petra Nekorancová та куратора мобільності Jan KRMELA, PhD.

Аспіранти 4-го року навчання Ілля КОСОВ та Микита КОСОВ діляться враженнями: "З перших днів стажування кафедра університету максимально сприяла проведенню наших дослідженнь. В перші дні перебування нам було проведено екскурсію за всіма лабораторіями та класами кафедри. Можливості університету вражають. Для аспірантів було виділено декілька кабінетів для максимально ефективної роботи над дослідженнями. Доктор Ян КРМЕЛА особисто допомагав і сприяв роботі усих аспірантів і студентів, відношення до нас було дуже теплим і надзвичайно дбайливим."

Аспірантка 1-го року навчання Наталія ЛЄПЬОШКІНА вражена своєю першою участю у Програмі Erasmus+: "За перший рік аспірантури моє життя кардинально змінилося. По-перше, я стала учасницею програми Erasmus+, за час якої я ґрунтовно вдосконалила свої знання у сфері матеріалознавства, вивчила  застосування статистичних методів. Крім цього, завдяки програмі я отримала багато позитивного досвіду: вивчення словацької мови, нові знайомства та подорожі Європою. По-друге, знаходячись за кордоном, ми змогли долучитися до місцевих волонтерів та отримали змогу допомогти тим, хто був вимушений покинути свій дім через війну. Дуже вдячна керівництву Тренчинського університету Олександра Дубчека за продовження програми моєї мобільності під час активних бойових дій у Сумській області. Також я вдячна кафедрі Технології машинобудування верстатів та інструментів та Сумському державному університету за можливість особистісного та професіонального розвитку для аспірантів".

Студент групи ТМ-81 Максим БЕСЕДІН брав участь у Програмі мобільності Erasmus+ у формі навчання. Максим зазначає: "Три місяці моєї мобільності Erasmus+ пройшли душе швидко, проте не менш насичено. Навчання відбувалося у Тренчинському університеті Олександра Дубчека, Словаччина.

"Цей період навчання запам'ятався для мене особливо через купу причин. Починаючи з подорожі до нової країни і закінчуючи політичною ситуацією та необхідністю приймати важкі рішення.
Безумовно, від студентів та аспірантів хочу висловити неймовірну вдячність приймаючому університету та усим, хто піклувався про нас та допомагав у вирішенні питань з будь-якого приводу. З відомих причин, кожен з нас мав вирішити низку питань не тільки щодо себе, а й щодо своїх рідних. Величезну підтримку та розуміння ми отримали саме у приймаючому ВУЗі. Не забуду також і про рідний Сумський Державний Університет, бо саме завдяки СумДУ ми отримали можливість навчатися за кордоном і перебувати у безпеці разом з рідними у скрутні часи. Це не перший Erasmus+ для мене, але саме ця мобільність відкрила мені очі на багато речей."